Науково-практична конференція «Паліативна допомога в Україні: складові та шляхи розвитку», присвячена 15-річчю з дня заснування ХОЦПМ «Хоспіс»

Сьогодні в Україні проживають близько 3 млн. людей віком, старше за 75 років, більшість з яких потребують медико-соціального догляду, паліативної та хоспісної допомоги. Крім того, щорічно в Україні реєструється близько 160 000 хворих на онкологічні захворювання, а понад 90 тисяч пацієнтів помирають від цієї недуги, у більшості з яких розвивається надзвичайно сильний больовий синдром. Ефективний контроль болю у таких пацієнтів можна досягти лише при застосуванні опіоїдних анальгетиків. Вже до 2020 року прогнозується збільшення захворюваності на онкологічні захворювання до 200 тисяч. У всьому світі спостерігається тенденція до збільшення кількості хворих з поширеними формами злоякісних новоутворень. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоденно в світі від болю страждає 3,5 мільйони онкохворих.

Ще у 1982 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запровадила окремий напрямок медицини — паліативну допомогу. З 2002 року сферу діяльності паліативної допомоги було розширено: відтоді йдеться про медичну, соціальну та духовну допомогу паліативним хворим та їхнім родинам. Таким чином, паліативна та хоспісна допомога — це система медичних, соціальних, психологічних заходів, метою яких є забезпечення максимально досяжної якості життя пацієнтів з невиліковними хворобами та обмеженим прогнозом життя та членів їхніх родин шляхом усунення або зменшення розладів життєдіяльності та інших важких проявів захворювань, болю, фізичних та психічних страждань.

Учасники прес-конференції:

Екзархов Віталій Олександрович — головний лікар Харківського обласного центру

паліативної медицини «Хоспіс», канд. мед. наук, доцент

Князевич Василь Михайлович — Голова Правління ВГО «Українська ліга сприяння

розвитку паліативної та хоспісної допомоги», докт. мед. наук

Галацан Олександр Вікторович — директор Департаменту охорони здоров’я Харківської

обласної держадміністрації

Горбунова-Рубан Світлана Олександрівна — заступник міського голови м. Харкова з

питань охорони здоров’я і соціального захисту населення, член виконавчого комітету

Харківської міської Ради

д-р Детлеф Вольтер — Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччини

Губський Юрій Іванович — директор Державного навчально-науково-методичного центру

паліативної та хоспісної медицини, завідувач кафедри паліативної та хоспісної

медицини НМАПО імені П. Л. Шулика, д. мед. н., проф., член-кор. НАМИ України Шаповал-Дейнега Ксенія Юріївна — менеджер програми «Громадське здоров’я»

Міжнародного фонду «Відродження»

Баглаєнко Ірина Анатоліївна — віце-президент ХОБФ «Соціальная служба допомоги», керівник проекту «Рука допомоги», м. Харків.

Контактна особа: Гончаренко Олександр Анатолійович, тел. 095-768-61-77.