ХОСПІСИ У ЧОРТКОВІ

На базі Бучацької єпархії УГКЦ з благословення преосвященного владики о. Дмитра Григорака, ЧСВВ, 15 грудня відбувся круглий стіл на тему: «Об’єднання зусиль органів місцевого самоврядування та громадських організацій, задля покращення надання паліативної допомоги в м. Чортків та Чортківському районі». Організували його працівники діючого у місті мобільного хоспісу, який називається «Рука допомоги: догляд на завершальному етапі життя за невиліковно хворими та людьми похилого віку, що залишилися без опіки в Молдові і Україні».

Дана служба паліативної допомоги, куди входять медсестри, соціальні працівники, психолог, духівник та три лікарі: Сергій Чорній (координатор проекту), Галина Тимофій, Володимир Гончар, діє в Чорткові вже майже рік. «Крапля милосердя означає більше, ніж океан розуму» — гасло, яким керуються волонтери у своїй роботі. На даний час вони надають допомогу важкохворим на дому, але на засіданні розглядалася також можливість у перспективі створення на Чортківщині стаціонарного хоспісу за прикладом того, що діє уже 15 років в Івано-Франківську. Тож на Чортківщині стаціонар створюватиметься на базі Колиндянської лікарні, де є всі умови для цього.

Паліативна допомога — це комплекс заходів, направлений на якісне життя до останньої хвилини, незалежно від віку, віросповідання, соціального статусу. Хоспіс — це філософія, при якій допомагати пацієнту є важливо на різних етапах життя. «Хоспіси — це гідне життя до кінця», — було наголошено під час презентації проекту Сергієм Чорнієм та його однодумцями.

Латинське слово hospes першопочатково означало «гість». Адже перші хоспіси розташовувались уздовж доріг, якими проходили головні маршрути християнських паломників. Вони були такими собі будинками піклування для виснажених чи хворих людей. Сьогодні хоспіс — це лікарня для надання медичної допомоги невиліковним хворим. Тут надається не тільки медична, але й фізична, соціальна, психологічна, духовна допом